PORADNA

Jak vybrat držák na monitor (TV)

Výběr držáku není žádnou vědou. Pokud víte, co od držáku očekáváte je poměrně snadné rozpoznat kompatibilitu s monitorem. Následný postup se dá aplikovat také při výběru držáku na televizi.

Nosnost držáku x hmotnost monitoru

Základním parametrem každého držáku je jeho nosnost. Před výběrem je tedy důležité ověřit si, aby hmotnost monitoru (Tv) nebyla větší než nosnost držáku. U výškově nastavitelných držáků je navíc uvedena i minimální hmotnost monitoru (Tv).

VESA STANDARD - rozteč montážních otvorů

Neméně důležitým parametrem je tzv. VESA standard (norma). Jedná se o rozteč závitů na zadní straně monitoru (Tv). Tuto rozteč je třeba změřit (postačí obyčejným metrem) nebo vyhledat na internetu a porovnat s údajem o VESA standardu u detailu produktu. VESA norma je u monitoru vždy uváděna ve formátu šířka x výška (např. 100x100 mm). V detailu produktu najdeme údaj o VESA standardu např. 75x75 - 100x100 mm. Znamená to, že držák je vhodný pro monitory s VESA standardem 75x75 mm a 100x100 mm. K některým držákům je také možné dokoupit rozšíření VESA normy (dle typu).

 A co velikost úhlopříčky?

S nadsázkou se dá říci, že úhlopříčka není při výběru vůbec důležitá. Mnohem podstatatnější jsou již zmíněná VESA norma a hmotnost. V detailu produktu je sice vždy uvedena doporučená velikost úhlopříčky, ale jak již název napovídá, jedná se pouze o doporučení. 

 

+420 733 226 006

info@drzaknamonitor.cz

www.drzaknamonitor.cz

..

A nebo nám rovnou napište

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace